Sommarhälsning

Publicerat 2015-06-09 av Isac Gillsjö

Nu är det sommar och Alstervik-tid! Helgen 13-14 juni slår vi upp dörrarna för säsongen. Vår förhoppning är att vårt sommarhem ska vara en plats för vila, glädje och gemenskap. Hit kan du komma för att fika, äta kvällsmat och spela minigolf, eller varför inte hyra en kanot? Alstervik är öppet varje dag från kl 15.00 till 20.00. På tisdagar kl. 15.00 – 17.00 plockar vi fram pussel och handarbeten, och på lördagar kl.19.00 är det varierat program med både sång, tal
och musik. Två söndagar firar vi gudstjänst kl. 15.00 med Alsterån som en vacker altartavla. Vi hoppas och ber att Alstervik även denna sommar ska få vara en grönskande oas, till välsignelse för många. Välkommen!
Jag vill också passa på och önska er en härlig sommar, med orden från 2 Thess 3:16;
Må han som är fridens herre skänka er sin frid, alltid och på alla sätt. Herren är med er alla.
/Johanna Lindar, pastor