Kontakt

Equmeniakyrkan Vårgårda

Kyrkogatan 7
44732 Vårgårda

Expeditionen:
Telefon: 0322-62 01 41
epost: info@equmeniakyrkanvargarda.se

Öppettider i regel måndag till onsdag 9-12.

Församlingens anställda:
Gruppbild

 

Pastor och församlingsföreståndare
John
John Eidering
Telefon: 0708-49 42 58
e-post: john@equmeniakyrkanvargarda.se
Jobbar tisdag-fredag, samt söndag

 

Pastor
Gusten
Gusten Anderzén
Telefon: 0707-31 44 48
e-post: gusten@equmeniakyrkanvargarda.se
Jobbar onsdagar, en söndag i månaden, samt vid vissa andra tillfällen

 

Barn- och ungdomspastor
Maria
Maria Hammar
Telefon: 0763-399820
e-post: maria@equmeniakyrkanvargarda.se
Jobbar tisdag-fredag, samt söndag

 

Ungdomsledare
Elsa
Elsa Wikholm
Telefon: 0761-148962
e-post: elsa@equmeniakyrkanvargarda.se

 

Administratör
Ragnhild 1[4]
Ragnhild Fhager Persson
Telefon:0322-62 01 41
e-post: info@equmeniakyrkanvargarda.se
Jobbar mån-ons 9-12

 

Församlingsstyrelsen:

Anne Andersson
V. ordf, verksamhetsrådet
Telefon: 0706-51 53 53
E-post: anne.andersson@telia.com

 

Erik
Erik Larsson
Sekreterare, musikfrågor
Telefon: 0738-33 76 35
E-post: eriklarsson@telia.com

 

Lars
Lasse Sandvik
Ungdomsrådet
Telefon: 0322-62 53 77
E-post: sandviklasse59@gmail.com

 

LaVonne
LaVonne Quinth
Diakonisamordning
Telefon: 0704-92 47 44
E-post: lavonne@cameraq.com

 

Linnea
Linnea Larsson
Missionsrådet
Telefon: 0708-17 39 59
E-post: linnea.larson@hotmail.com

 

Louise
Louise Falk Gustafsson
Ordförande
Telefon: 0739-79 62 69
E-post: louise@equmeniakyrkanvargarda.se

 

Mikael
Mikael Kullingsjö
Kommunikation, smågrupper
Telefon: 0703-77 49 69
E-post:

 

Peter
Peter Hellnevi
Hållbarhets- och rättvisefrågor, suppleant ungdomsrådet
Telefon: 0730-22 53 54
E-post: peter.hellnevi@telia.com

 

Ingemar
Ingemar Jensen
Sakkunnig personalfrågor, verksamhetsrådet
Telefon: 0705-11 21 13
E-post: ingemar.jensen@forbo.com

 

Simon
Simon Andersson
Controller/kassör
Telefon: 0706-51 83 39
E-post: erik.simon.a@gmail.com