evangelisternas mötesserie

Evangelisternas mötesserie

Under fyra kvällar i april 2021 genomförde våra evangelister en digital mötesserie. Kvällarna var mycket omtyckta med många tittare. Equmeniakyrkans evangelister Liselotte J Andersson, Marcus Olson, Britta Hermansson och Pär Alfredsson stod för upplyftande förkunnelse och Michael Jeff Johnson, Jeanette Alfredsson och Karin Wilund stod för musiken.

Michael Jeff Johnson och Jeanette Alfredsson
Musik med Michael Jeff Johnson och Jeanette Alfredsson.

Titta i efterhand

Tack för din gåva

I samband med mötesserien samlades det in pengar till kyrkans nationella arbete.

Swisha din gåva till: 900 32 86 (Märk ”mötesserie”)
Använd gärna denna QR-kod så är nummer och meddelande förifyllt.

swish qr-kod nationella

Du kan också ge din gåva via bankgiro: 900-3286