Välkommen på Kyrkokonferens 10-12 augusti i VotelT / 12-14 augusti i Vårgårda

I år tar vi med oss det vi lärt oss och de goda erfarenheter vi har från de två senaste konferenserna och kombinerar det med att också äntligen få mötas tillsammans till gudstjänster, förhandlingar och mycket mer.

Därför kommer vi att börja vår konferens i det digitala verktyget VoteIT onsdagen den 10 augusti. Fredag- söndag 12-14 augusti är konferensen på plats på Tånga Hed i Vårgårda.

Lasse Svensson

Varmt välkommen till Kyrkokonferens – äntligen!

Tänk som vi längtat! Att få mötas på området, i förhandlingar, på seminarier och inte minst till gudstjänst! Det känns som vi behöver det. I en tid präglad av pandemi, ofred och oro. Ta ut kursen igen och tillsammans lyssna in Guds kallelse för vår kyrka på vår gemensamma fortsatta vandring!

Välkommen till Vårgårda!
Lasse Svensson, kyrkoledare

https://equmeniakyrkan.se/kyrkokonferensen/

Kontakt

Vid frågor eller problem är du välkommen att kontakta oss på kyrkokonferens@equmeniakyrkan.se.

8 augusti öppnar konferensens supporttelefon.

Tack för din gåva till kostnaderna för konferensen

BANKGIRO: 900-3286
SWISH: 900 32 86
(märk med ”konferens”)