Inbjudan till församlingsdag på Västkustgården 29/8

Du inbjuds härmed hjärtligt att delta i församlingens gemenskapsdag på Västkustgården i Lerkil på Onsalahalvön söndagen 29/8.
Vi hoppas på en fin dag tillsammans i glädjen att återigen få träffas!

Vi börjar kl 10 med välkomnande och information över en kopp kaffe.
Efter detta firar vi gudstjänst tillsammans och sedan får vi lunch.
På eftermiddagen finns möjligheter till promenader där vi kan samtala om hur vi önskar höstens gemenskapsformer. Det blir barnaktiviteter och badmöjligheter innan vi över en fika får föra fram våra tankar. Efter avslutning räknar vi med hemfärd kl 15.

Samling kl 9 vid kyrkan. Berätta om du behöver skjuts eller om du har plats i din bil för någon ytterligare. Kan du baka en mjuk kaka och ta med är det välkommet. Tala i så fall om det när du anmäler dig.
Du som vill åka direkt tar väg 158 förbi Särö ned till Vallda trekant och fortsätter ut på Onsalahalvön. Tag av till höger mot Lerkil och, strax innan du är framme vid havet, till vänster till Västkustgården. Resan är 21 km.

Du anmäler dig till Mica på telefon 0790-261543 eller 031-470 400 senast onsdag 25/8.

Anmälningsavgiften för vuxen är 100kr, barn gratis. Du kan betala med swish till 123 218 48 93 eller till församlingens bankgiro. Du kan även betala kontant på plats.

Välkommen! Vi hoppas på en härlig dag tillsammans!

Församlingsrådet och värdgrupp 7