Kyrkostyrelsen

Ledningsgruppen och Kyrkostyrelsen arbetar på uppdrag av Kyrkokonferensen som är det årsmöte som utgör högsta beslutande organ i Equmeniakyrkan.

Susanne Rodmar - kyrkostyrelsens ordförande

Susanne Rodmar

Ordförande i Kyrkostyrelsen

08-580 031 03

susanne.rodmar@equmeniakyrkan.se

Johan Adolfsson

Johan Adolfsson

Vice ordförande i Kyrkostyrelsen

johan.adolfsson@equmeniakyrkan.se

Andreas Möller

Andreas Möller

Styrelseledamot

andreas.moller@equmeniakyrkan.se

Anna Kimming

Anna Kimming

Styrelseledamot

anna.kimming@equmeniakyrkan.se

Anneli Liljemark

Anneli Liljemark

Styrelseledamot

anneli.liljemark@equmeniakyrkan.se

Eva-Lena Gustavsson

Eva-Lena Gustavsson

Styrelseledamot

eva-lena.gustavsson@equmeniakyrkan.nu

Gunnar Ekström

Gunnar Ekström

Styrelseledamot

gunnar.ekstrom@equmeniakyrkan.se

Gustav Fransson

Gustav Fransson

Styrelseledamot

gustav.fransson@equmeniakyrkan.se

Hani Ghattas

Hani Ghattas

Styrelseledamot

hani.ghattas@equmeniakyrkan.se

Kerstin Torkelsson Enlund

Kerstin Torkelsson Enlund

Styrelseledamot

kerstin.enlund@equmeniakyrkan.se

Malin Lagerlöf

Malin Lagerlöf

Styrelseledamot

malin.lagerlof@equmeniakyrkan.se

Margareta Larsson

Margareta Larsson

Styrelseledamot

margareta.larsson@equmeniakyrkan.se

Miriam Carlsson

Miriam Carlsson

Styrelseledamot

miriam.carlsson@equmeniakyrkan.se

Torbjörn Jacobsson

Torbjörn Jacobsson

Styrelseledamot

torbjorn.jacobsson@equmeniakyrkan.se