Dramadag Bara börja! med Sara Wallin 16/3
Publicerat 19 februari, 2019
Observera
Denna text publicerades första gången den 19 februari, 2019. Den kan därför innehålla information eller ståndpunkter som är inaktuella. Den finns tillgänglig på hemsidan för arkivändamål.
Dramadag Bara börja! med Sara Wallin
Välkommen på en dramadag 16/3 kl. 10-14! Vi får inspireras och lära oss mer om drama och gestaltning. Vi äter lunch tillsammans.
Vi gästas av dramaledaren Sara Wallin som till vardags arbetar som dramaledare på Sjöviks kristendomsskola. Hon är också författare till dramamaterialet ”Bara börja!” utgivet genom Equmenia. Hon är med i Göteborgsbaserade improteatergruppen Paradteatern och har varit med på många bibelvandringar i hemförsamlingen Abrahamsbergskyrkan. I övrigt är hon nyexad socionom, saknar att få scouta regelbundet och längtar efter sol och vår.
Kostnad: Lunch till självkostnadspris
Anmälan enligt nedan: