Kyrkan öppen för bön söndagar 10-12

Till följd av Corona-viruset och lokala restriktioner mot sammankomster så kommer gudstjänsten söndag den 15/11 att ställas in och även kommande gudstjänster.

Kyrkan kommer att vara öppen för bön söndagar kl. 10-12. I den rådande situationen, när människor isoleras, verksamheter stängs ner, många är rädda och oroliga, vill vi finnas till för de som känner oro och behöver stöttning. Församlingens verksamhet kommer därför inte att upphöra, men tar sig andra uttryck än vad vi är vana vid. Tveka inte att ta kontakt med vår pastor eller någon annan i församlingen om du vill få råd, förbön, tröst, praktisk hjälp eller bara ha någon att prata med.

Ge gärna en gåva till församlingen samt arbetet i Indien där människor drabbas extra hårt av Corona.
Bankgiro: 978-5338
Swish: 123 451 20 00
Märk din gåva med med ”kollekt eller ”Indien”.