Regionfest i väst

Publicerat 

Lördag den 19 oktober samlas vi till fest i Equmeniakyrkan Herrljunga. Där firar vi att vi får höra ihop som församlingar och föreningar, till stöd och glädje, tröst och utmaning, en härlig och färgstark gemenskap som formar Equmeniakyrkan och equmenia Region Väst. I centrum kommer installation av ny regional kyrkoledare att stå, men också temat

TILL JORDENS YTTERSTA GRÄNS.

10.00                Samling för regionrådet

12.30                drop-in

13.00                Gudstjänst för alla

14.30                Equmenia: Påverkanstorg

14.30                Equmeniakyrkan: Bibelstudium

15.30                Tårtmingel

16.00                Equmenia: Regionsstämma

16.00                Equmeniakyrkan: ”Till jordens yttersta gräns”

17.15                Avslutning

Välkommen!

Anmälan här