Församlingsdag på Strömsborg

Publicerat 

Välkommen till Rodenkyrkans Församlingsdag. Lördag den 24 augusti 2019
kl 10.00 – 16.00
Plats: Strömsborg/Östernäs/Rådmansö

 

Vi vandrar, vilar, äter, samtalar och njuter av hav och land och får möjlighet att besöka det nyrestaurerade huset Elim på Strömsborg. OBS. Vi hjälps åt med maten och har KNYTKALAS. Ta med dig en sallad, paj, smörgås eller det som passar bäst till dig själv och gärna till några till. Så dukar vi upp maten och äter tillsammans. Dricka och kaffe kommer att finnas på plats.
Har du plats över i din/er bil så hjälps vi åt så att alla som vill kan komma med. Anmäl också om du behöver skjuts eller kan skjutsa någon/några
Välkommen och vi ses på Strömsborg!
Rodenkyrkan gm Lotta Th / vik. pastor/församlingsföreståndare
Anmäl dig till: Lotta Thordson, skicka sms eller ring tel. 0709 757519 eller maila till lotta.thordson@rodenkyrkan.se