Tillsammansdag 7/9

Publicerat 

Nu är det dags igen! Vår stora höstupptaktsdag på Sandvikengården utanför Edane äger i år rum lördagen den 7 september. Denna dag får vi träffas och ha det gott på alla sätt och vis. Vi får chans att lära känna varandra lite djupare, leka och prata med varandra, visionera och sjunga och be tillsammans. Det kommer att erbjudas god mat, skogspromenader, olika aktiviteter och berikande seminarier – och för den intresserade finns det även möjlighet att bada och paddla kanot.

Vi vill välkomna alla, ny som gammal i församlingsgemenskapen, att dela dagen tillsammans. Ju fler desto trevligare! Varför inte bjuda med en vän? I år gästas vi dessutom av Equmeniakyrkan Molkom som följer med oss till Sandvikengården.

Vänta inte med att anmäla dig! Låda finns i kyrkan. Mejla annars till anmalan@sannerudskyrkan.se

Se mer info här: