Fototävling – Hopp – Allt


Under våren genomför vi en fototävling där alla som vill får delta. Det finns två tävlingsklasser. Den ena har temat ”Hopp” och det är naturligtvis möjligt och tillåtet att tolka det ordet hur man vill. Den andra är öppen för alla bilder.

Man får skicka in bilder under perioden mars-maj.
Bilderna kommer att presenteras här på hemsidan och allmänheten kommer att kunna rösta på bilderna. Detta sker under juni. De fem bästa bilderna per klass går vidare till final.
Under augusti och september kommer det att finnas en utställning vid Svallidens missionskyrka med finalisterna och möjlighet att rösta fram en slutvinnare per klass. Vinnarna kommer att presenteras i början av september.
Observera att tiderna är ungefärliga och kan komma att ändras.

Varje deltagare får skicka in maximalt en bild per klass och månad. Bilden ska vara tagen under den aktuella månaden och får inte ha deltagit i någon annan fototävling. Om någon skickar in mer än en bild per klass under samma månad kommer ingen av dem att få vara med i tävlingen.

Bilderna kommer inte att användas till något annat än själva tävlingen och fotografen är fortfarande ägare till bilden.

Välkommen och lycka till!

Denna bild har ett alt-attribut som är tomt. Dess filnamn är 33869554322-6b53625981-b.jpg

Fototävling

Möjlighet att skicka in deltagarbilder

  • Godkända filtyper: jpg, jpeg, gif, png, Max filstorlek: 1 GB.
    Följande filformat är tillåtna: jpg, jpeg, png, gif. Maximal filstorlek är 512 MB.