Våra missionärer

Här hittar du några av alla Equmeniakyrkans missionärer som jobbar runt om i världen.

Andrea Hermansson

Andrea Hermansson

Missionär i Ecuador

andrea.hermansson@equmeniakyrkan.se

Anne Sundberg

Anne Sundberg

Missionär i Kongo Brazzaville

anne.sundberg@equmeniakyrkan.se

Carl Sundberg

Carl Sundberg

Missionär i Kongo Brazzaville

carl.sundberg@equmeniakyrkan.se

David Eriksson

David Eriksson

Missionär i Kongo Kinshasa

david.eriksson@equmeniakyrkan.se

Gunilla Eliasson

Gunilla Eliasson

Missionär i Ecuador

gunilla.eliasson@equmeniakyrkan.se

Isac Zekry
Jesica Szlachota Eriksson

Jesica Szlachota Eriksson

Missionär i Kongo Kinshasa

jesica.eriksson@equmeniakyrkan.se

Mamy Raharimanantsoa

Mamy Raharimanantsoa

missionär i Kongo Brazzaville

mamy.raharimanantsoa@equmeniakyrkan.se

Petter Hermansson

Petter Hermansson

Missionär i Ecuador

petter.hermansson@equmeniakyrkan.se