Digitalt kyrkkaffe

Observera

Denna text publicerades första gången den 7 februari, 2021. Den kan därför innehålla information eller ståndpunkter som är inaktuella. Den finns tillgänglig på hemsidan för arkivändamål.

Nu testar vi ”digitalt kyrkkaffe”! Söndagen 7 februari 2021 finns möjligheten att mellan kl 11 och 12 ”träffas” digitalt och prata tillsammans genom dator, mobil eller surfplatta.

Vi använder Teams (en tjänst från Microsoft) som du kan komma åt genom att klicka på länken nedan. Du kan vara med direkt i en webbläsare eller nedladdad Teams-app på mobil (smartphone), surfplatta eller dator. Du behöver högtalare och mikrofon eller headset och gärna en kamera så vi kan se varandra, kopplat till dator eller surfplattan. I nuläget erbjuder vi inte möjligheten att ringa in från en vanlig telefon eller mobil.

Så förbered ditt kaffe och klicka på länken nedan!

Kyrkkaffet är nu avslutat för denna gång – välkommen tillbaka, vi annonserar här och på Facebooksidan inför nästa tillfälle

Kaffepannan på elden