Framflyttat till 15/2 p.g.a sjukdom. Tankar om tro – vad tänker du?

Kom med! Nu kör vi en spännande samtals-kurs för alla som vill undersöka livsfrågor, bibel och tro. Vi läser berömda texter ur Bibeln, lyssnar på en inledning, fikar, samtalar och diskuterar ämnet som det väcker. Högt i tak och öppet för alla tankar och frågor ska det vara! Van eller ovan bibelläsare? Det här är för alla!

Det här är ett samarbete mellan Sammilsdalkyrkan i Leksand och Rättviks missionsförsamling. Tid: tisdagskvällar kl: 18.30-20.00 . OBS: Vi startar den 15 februari i Rättvik. Ojämna veckor i Rättvik och jämna i Leksand.

Du kan vara med på två sätt:
1. Som en fast kursdeltagare genom i stort sett hela våren. (det mest givande alternativet)
2. Som tillfällig besökare vid de tillfällen som passar.

Du är naturligtvis välkommen att bara komma med och prova i början.

Frågor eller anmälan:
Mejl eqrattvik@gmail.com
Tel. Per Knutsson: 076- 505 31 25 Therese Palmqvist: 073-100 21 88