Livestreamed minnesgudstjänst i allhelgonatid

Nu finns minnesgudstjänsten tillgänglig på vår Youtubesida (klicka här) där det senaste tillfället står först.

Välkommen till söndagens minnesgudstjänst som livesänds via vår Youtube-kanal. Klockan 10 startar gudstjänsten och det blir då en enklare gudstjänst.

Då tänder vi ljus för de som gått bort under året till minne och tacksamhet för vad de fått betyda. vi lyssnar till bibelläsning och Christer Helander sjunger.

Du kommer till gudstjänsten via länkar här längre ner. Du kan se den i din mobil eller dator och om ni brukar kunna streama från mobilen till er TV fungerar även detta här. Inspelningarna kommer vara tillgängliga även i efterhand.

Vill du att vi skall be för något i ditt liv just nu så kan du skicka in detta på vår förbönssida – vi läser inga förböner under gudstjänsten utan ber för dem på den kommande tisdagen. Självklart kan du vara helt anonym.

Live

Livestreamingen (alltså direktsändningen) hittar ni på vår live-kanal (klicka här).

Efteråt

I efterhand kan ni se allt på vår Youtubesida (klicka här) där det senaste tillfället står först.