Gudstjänster på webben

Vi har öppnat en youtube kanal för vår församling som heter Nora-Tärnsjö Missionsförsamling. Idag har vi publicerat vår första inspelade gudstjänst som är för påskdagen. Klicka på bilden här ovanför med påskliljorna så kommer du till vår påskdagsgudstjänst.

Kommande veckor i april så publicerar vi nya inspelade gudstjänster på söndagarna. Styrelsen har beslutat att ställa in våra ordinarie planerade gudstjänster i kyrkan med anledning av rådande läge för att minska risken för smittspridning av coronavirus. När vi nu vill uppmana ALLA att följa Folkhälsomyndighetens riktlinjer så får vi mötas till gudstjänst på webben istället. En fantastisk möjlighet när vi nu behöver vara rädda om varandra och hålla social distans till varandra.

Vi önskar dig en välsignad påskhelg!