Var med och gör skillnad internationellt!

Under den första adventshelgen påbörjar vi insamlingsperioden för vår gemensamma internationella mission. I år är det kanske viktigare än någonsin att vi hjälps åt att samla in de medel som vi behöver för att kunna göra den skillnad som vi ser behöver göras i alla de ca 30 länder som vi samarbetar med.

Det kan handla om att förmedla hopp till urfolken i norra Ryssland, eller i byar i Thailands regnskogar, eller i en skola högt upp i Anderna eller kanske precis där du befinner dig. I Coronas spår är behoven större än vanligt så därför behövs din gåva!

Du kan swisha församlingen lokalt på nummer Swish 123 557 42 98
eller använda Bankgiro: 5144-7472. Märk din gåva med ”Internationellt”.

Du kan även skicka pengar direkt till Equmeniakyrkan centralt via Swish: 900 32 86
Bankgiro: 90 03 28-6
Märk ”Internationellt”

https://equmeniakyrkan.se/vart-arbete/internationellt/ kan du läsa mer om vart pengarna går och hur du kan göra skillnad.

Tack för din gåva!