Digitalt möte om Equmeniakyrkans internationella arbete

Hur skall vi ha det med missionen?
Det är stora förändringar på gång kring Equmeniakyrkans internationella arbete. Equmeniakyrkan har gjort en genomlysning av det internationella arbetet och flera stora förändringar föreslås. Alla församlingar är inbjudna att svara på en enkät för att ge sin respons på förslagen. 

Nedan kan du läsa mer om Equmeniakyrkans internationella arbete. 

Vi vill bjuda in dig till en digital samling den 17/11 kl 19.00.
Vill du vara med på mötet? 
Klicka på länken nedan när det är dags för mötet. 
(För att det skall fungera behöver du använda webbläsaren Google Chrome eller Mozilla Firefox. Internet Explorer fungerar inte.)
Om du besöker vår hemsida via Internet Explorer behöver du kopiera länken nedan genom att högerklicka på den och välja ”kopiera”. Sedan startar du Google Chrome och i fältet där du skriver in hemsideadresser högerklickar du och väljer ”klistra in”. Tryck sedan Enter.

Efter detta får du upp en skärm där det står ”Redo att gå med?”. Tryck då på knappen ”Gå med nu”
Nu kommer datorn fråga om det är okej att använda din mick och kamera, välj ”Tillåt” eller ”Ja”.
Välkommen!

Länk till mötet 17/11 kl 19.00:

meet.google.com/dce-fvef-rfj