Titta på våra gudstjänster utan att vara inloggad på Facebook

Titta på våra gudstjänster utan att vara inloggad på Facebook. 
Om du har tillgång till en dator med en webbläsare kan du delta i våra gudstjänster även om du inte har ett Facebook-konto. 
Gör så här: Ta dig till www.google.se Skriv i sökfältet ”Facebook Flatåskyrkan” Klicka sedan på den länken som heter ”Flatåskyrkan – Home” eller ”Flatåskyrkan – Startsida” Längst ner på din skärm får du en fråga ”Visa mer av Flatåskyrkan på Facebook?” Ignorera den skylten. Samma skylt kan också ”poppa upp” igen och be dig logga in – tryck då på den lilla knappen längst ner ”inte nu” Efter detta är det bara att ta sig en bit ner på sidan och titta på den video som ligger under rubriken ”inlägg”. Klicka sedan mitt på videoklippet och håll kvar muspekaren över klippet. Om du inte hör något ljud klickar du på den lilla vita högtalaren i höger hörn. Om du vill att bilden skall bli större klickar du på de två sneda pilarna.   
Ta en titt på detta korta filmklipp så kan du se hur det går till. 

Lycka till!