Digitalt församlingsmöte

Observera

Denna text publicerades första gången den 7 november, 2020. Den kan därför innehålla information eller ståndpunkter som är inaktuella. Den finns tillgänglig på hemsidan för arkivändamål.

Söndagen den 15 november har vi kallat till församlingsmöte i samband med gudstjänsten bl.a. angående budgeten för nästa år. Nu har vi ingen fysisk gudstjänst, så detta möte flyttas till kl.18.00 samma dag och kommer att äga rum digitalt, via Zoom.

Länk till det digitala församlingsmötet nedan.

https://us04web.zoom.us/j/77954580525?pwd=UUZMcDM3a3FoUDBNaVJicVVBaHI3UT09

Har du inte använt Zoom förut, måste du ladda ner programmet 

Sök på Zoom Download. Ladda ner och skapa en inloggning. Sedan kan du trycka på länken ovan strax innan kl.18.00 söndag 15/11, så ska det fungera.  Alternativt klicka på länken ovan, i god tid före mötets början, för att programmet ska hinna laddas ner. Be om hjälp, om du tycker att det är svårt.

Kallelse har mailats ut separat