Equmenia Söderhamn

Nu går det bra att anmäla sig till årets riksstämma! ?equmenia.se/riksstamma
Och de ? FEM FÖRSTA ? som anmäler sig får en liten Equmenia-present på posten!

Riksstämman är Equmenias högsta beslutande organ. Där möts årligen representanter från alla föreningar och där bestäms vad Equmenia ska satsa på och vilka som ska sitta i styrelsen till exempel. Och så blir det bra gudstjänster, trevliga kvällscaféer och en kul helg i största allmänhet!
equmenia.se/riksstamma

Observera

Denna text publicerades första gången den 27 augusti, 2019. Den kan därför innehålla information eller ståndpunkter som är inaktuella. Den finns tillgänglig på hemsidan för arkivändamål.

Equmenia Söderhamn har delat ett inlägg.
Det är visst redan dags att börja tänka på equmenias riksstämma…

Nu går det bra att anmäla sig till årets riksstämma! 💜equmenia.se/riksstammaOch de 👉 FEM FÖRSTA 👈 som anmäler sig får…

Publicerat av Equmenia Tisdag 27 augusti 2019

Nu går det bra att anmäla sig till årets riksstämma! ?equmenia.se/riksstamma
Och de ? FEM FÖRSTA ? som anmäler sig får en liten Equmenia-present på posten!

Riksstämman är Equmenias högsta beslutande organ. Där möts årligen representanter från alla föreningar och där bestäms vad Equmenia ska satsa på och vilka som ska sitta i styrelsen till exempel. Och så blir det bra gudstjänster, trevliga kvällscaféer och en kul helg i största allmänhet!
equmenia.se/riksstamma