Equmenia Söderhamn

Just nu pågår MittKampen Hemma! En utmaning för alla scouter i region Mitt, som man kan göra hemma. Du som är ledare kan skriva ut och skicka till scouterna. Och du som är scout kan självklart skriva ut det själv om du vill. Materialet finns på hemsidan!
MittKampen Hemma pågår till 17 maj.
.
#equmenia #eqmitt #regionmitt #mittkampenhemma

Observera

Denna text publicerades första gången den 29 april, 2020. Den kan därför innehålla information eller ståndpunkter som är inaktuella. Den finns tillgänglig på hemsidan för arkivändamål.


Just nu pågår MittKampen Hemma! En utmaning för alla scouter i region Mitt, som man kan göra hemma. MittKampen Hemma pågår till 17 maj.

Just nu pågår MittKampen Hemma! En utmaning för alla scouter i region Mitt, som man kan göra hemma. Du som är ledare kan skriva ut och skicka till scouterna. Och du som är scout kan självklart skriva ut det själv om du vill. Materialet finns på hemsidan!
MittKampen Hemma pågår till 17 maj.
.
#equmenia #eqmitt #regionmitt #mittkampenhemma

Läs mer >>