Equmeniakyrkan Söderhamn

Längtar du efter att göra en djupdykning i Bibeln? Vill du brottas med de svåra och ärliga frågorna? Går det att göra Bibeln begriplig igen flera tusen år senare? Följ med på en spännande resa och ett tankeväckande samtal tillsammans med pastor (och bibellärare) Erik. Kanske kommer du att upptäcka att allt inte är som du trott?

Under juni månad kör vi fyra veckor med lite av en grundkurs där vi anpassar oss efter din längtan, dina förkunskaper och ditt intresse. Du får tillgång till lite kursmaterial, diskussionsfrågor och varje vecka en stimulerande videokonferens tillsammans med oss. Är du med?


Längtar du efter att göra en djupdykning i Bibeln? Vill du brottas med de svåra och ärliga frågorna? Går det att göra Bibeln begriplig igen flera tusen år senare? Följ med på en spännande resa och ett tankeväckande samtal tillsammans med pastor (och bibellärare) Erik. Kanske kommer du att upptäcka att allt inte är som du trott?

Under juni månad kör vi fyra veckor med lite av en grundkurs där vi anpassar oss efter din längtan, dina förkunskaper och ditt intresse. Du får tillgång till lite kursmaterial, diskussionsfrågor och varje vecka en stimulerande videokonferens tillsammans med oss. Är du med?

Längtar du efter att göra en djupdykning i Bibeln? Vill du brottas med de svåra och ärliga frågorna? Går det att göra Bibeln begriplig igen flera tusen år senare? Följ med på en spännande resa och ett tankeväckande samtal tillsammans med pastor (och bibellärare) Erik. Kanske kommer du att upptäcka att allt inte är som du trott?

Under juni månad kör vi fyra veckor med lite av en grundkurs där vi anpassar oss efter din längtan, dina förkunskaper och ditt intresse. Du får tillgång till lite kursmaterial, diskussionsfrågor och varje vecka en stimulerande videokonferens tillsammans med oss. Är du med?

Läs mer >>