Equmeniakyrkan Söderhamn

Sofia, en av många vardagshjältar som arbetar inom vården, tillika medlem i vår församling, ger oss tre handfasta och viktiga råd väl värda att ta till sig i coronatider: 1. Stanna hemma! 2. Tvätta händerna! 3. Rösta inte på SD! Tack Sofia och heja dig!


Sofia, en av många vardagshjältar som arbetar inom vården, tillika medlem i vår församling, ger oss tre handfasta och viktiga råd väl värda att ta till sig i coronatider: 1. Stanna hemma! 2. Tvätta händerna! 3. Rösta inte på SD! Tack Sofia och heja dig!

Sofia, en av många vardagshjältar som arbetar inom vården, tillika medlem i vår församling, ger oss tre handfasta och viktiga råd väl värda att ta till sig i coronatider: 1. Stanna hemma! 2. Tvätta händerna! 3. Rösta inte på SD! Tack Sofia och heja dig!

Läs mer >>