Equmenia Söderhamn

Ikväll firar vi distansmiddagskyrka kl. 18.00! Tre enkla steg för att göra dig redo: 1. Förbered din middag och duka bordet med din mat, men börja inte äta! Vi har samlat ett par receptförslag om du behöver inspiration. Hör av dig i så fall. 2. Se till att ha ljus och tändstickor/tändare på bordet redo för en gemensam ljuständningsstund.
3. Klicka på Zoomlänken strax innan kl 18.00. (Tillåt tillgång till video och mikrofon.) Du har redan fått den via nyhetsbrevet, men du hittar också mer instruktioner här: equmeniasoderhamn.se/zoom-instruktioner

Varmt välkommen! Vi ses där/här och till bords!

Observera

Denna text publicerades första gången den 24 maj, 2020. Den kan därför innehålla information eller ståndpunkter som är inaktuella. Den finns tillgänglig på hemsidan för arkivändamål.


En familjevänlig middagsgudstjänst – via Zoom! Välkommen!

Ikväll firar vi distansmiddagskyrka kl. 18.00! Tre enkla steg för att göra dig redo: 1. Förbered din middag och duka bordet med din mat, men börja inte äta! Vi har samlat ett par receptförslag om du behöver inspiration. Hör av dig i så fall. 2. Se till att ha ljus och tändstickor/tändare på bordet redo för en gemensam ljuständningsstund.
3. Klicka på Zoomlänken strax innan kl 18.00. (Tillåt tillgång till video och mikrofon.) Du har redan fått den via nyhetsbrevet, men du hittar också mer instruktioner här: equmeniasoderhamn.se/zoom-instruktioner

Varmt välkommen! Vi ses där/här och till bords!

Läs mer >>