Källvik

Sommaren och finvädret är här på riktigt – och det blir en vacker Källviksommar under anpassade former och i något mindre format. Välkommen att ”hemestra” på Källvik! Du kan boka stuga, boende, campingplats, tältplats eller husbil-/husvagnsplats. Vi följer Folkhälsomyndighetens direktiv och har förstärkt våra rutiner och kommer att städa och desinficera gemensamma ytor flera gånger om dagen för allas trygghet och säkerhet. (För att säkerställa detta kommer vi att ta ut en särskild coronastädningsavgift för boende den här säsongen, men vi tror ni ändå kommer att hålla med om att våra priser ändå förblir mycket attraktiva). Inomhusserveringen kommer att hålla stängt hela sommaren men kiosken kommer att vara öppen med färdigpaketerat fika, kaffe, glass och annat gott till försäljning – och det finns gott om utebord där vi kan ses – på betryggande avstånd. Välkommen att besöka oss i sommar på Källvik! Intresserad av att boka boende? Skicka oss ett meddelande eller ring Ingegerd Olsson på 070-638 61 30.

Observera

Denna text publicerades första gången den 4 juni, 2020. Den kan därför innehålla information eller ståndpunkter som är inaktuella. Den finns tillgänglig på hemsidan för arkivändamål.

Sommaren och finvädret är här på riktigt – och det blir en vacker Källviksommar under anpassade former och i något mindre format. Välkommen att ”hemestra” på Källvik! Du kan boka stuga, boende, campingplats, tältplats eller husbil-/husvagnsplats. Vi följer Folkhälsomyndighetens direktiv och har förstärkt våra rutiner och kommer att städa och desinficera gemensamma ytor flera gånger om dagen för allas trygghet och säkerhet. (För att säkerställa detta kommer vi att ta ut en särskild coronastädningsavgift för boende den här säsongen, men vi tror ni ändå kommer att hålla med om att våra priser ändå förblir mycket attraktiva). Inomhusserveringen kommer att hålla stängt hela sommaren men kiosken kommer att vara öppen med färdigpaketerat fika, kaffe, glass och annat gott till försäljning – och det finns gott om utebord där vi kan ses – på betryggande avstånd. Välkommen att besöka oss i sommar på Källvik! Intresserad av att boka boende? Skicka oss ett meddelande eller ring Ingegerd Olsson på 070-638 61 30.

</a

Läs mer >>