Källvik

Information om Covid-19 – sommaren 2020

Vi följer Folkhälsomyndighetens direktiv och har förstärkt våra rutiner och kommer att städa och desinficera gemensamma ytor flera gånger om dagen för allas trygghet och säkerhet. (För att säkerställa detta kommer vi att ta ut en särskild coronastädningsavgift för boende den här säsongen, men vi tror ändå att ni kommer att hålla med om att våra priser förblir attraktiva). Inomhusserveringen kommer att hålla stängt hela sommaren men kiosken kommer att vara öppen med färdigpaketerat fika, kaffe, glass och annat gott till försäljning – och det finns gott om utebord där vi kan ses – på betryggande avstånd. Information om bokning och uthyrning hittar du på equmeniasoderhamn.se/kallvik

Information om Covid-19 – sommaren 2020

Vi följer Folkhälsomyndighetens direktiv och har förstärkt våra rutiner och kommer att städa och desinficera gemensamma ytor flera gånger om dagen för allas trygghet och säkerhet. (För att säkerställa detta kommer vi att ta ut en särskild coronastädningsavgift för boende den här säsongen, men vi tror ändå att ni kommer att hålla med om att våra priser förblir attraktiva). Inomhusserveringen kommer att hålla stängt hela sommaren men kiosken kommer att vara öppen med färdigpaketerat fika, kaffe, glass och annat gott till försäljning – och det finns gott om utebord där vi kan ses – på betryggande avstånd. Information om bokning och uthyrning hittar du på equmeniasoderhamn.se/kallvik

</a

Läs mer >>