Equmeniakyrkan Söderhamn

Equmeniakyrkan Söderhamn följer Folkhälsomyndighetens direktiv och församlingens krisgrupp överlägger regelbundet. För att minska risken för smittspridning, skydda riskgrupper och följa rådande regelverk som förbjuder offentliga samlingar med fler än femtio deltagare, är våra ordinarie…


Det är lite svårt att planera i föränderliga coronatider, men den senaste informationen om Equmeniakyrkan Söderhamns digitala och fysiska samlingar hittar du alltid på equmeniasoderhamn.se/corona Titta in där med jämna mellanrum så missar du inget viktigt eller någon ändring som kan ha skett sedan exempelvis predikoturer tryckts. Vi försöker givetvis också att hålla dig så uppdaterad vi kan också här på Facebook!

Equmeniakyrkan Söderhamn följer Folkhälsomyndighetens direktiv och församlingens krisgrupp överlägger regelbundet. För att minska risken för smittspridning, skydda riskgrupper och följa rådande regelverk som förbjuder offentliga samlingar med fler än femtio deltagare, är våra ordinarie…

Läs mer >>