Equmenia Söderhamn

”Speak Up!” är en engelsk konversationskurs för ungdomar som vill träna på att prata engelska. Om du bor i Söderhamns kommun och läser på högstadiet eller gymnasiet är du välkommen att anmäla dig till ”Speak Up!”. Antalet platser är begränsade.

Vi möts på Equmeniagården måndagar till torsdagar kl.16-17 eller kl. 18-19 (beroende på vilken grupp du blir tilldelad) under vecka 32 och 33. Anmäl dig till Bilda eller direkt till Amanda på 070-971 06 85. Efter att vi har mottagit din anmälan får du mer information om vilken tid du har blivit tilldelad och annan viktig information.

Om vädret är fint kommer det också att finnas möjlighet att äta en enkel middag mellan de olika grupperna i trädgården bakom Equmeniakyrkan.

Alla deltagare som aktivt deltar i hela kursen kommer att få ett deltagarbevis som visar kursens innehåll.

Cirkelledare är Amanda Lennestål. Hon flyttade till Söderhamn från Sydney, Australien för två år sedan och har engelska som modersmål. Hon har skrivit kursen som vi kommer att använda. Hon är erfaren gruppledare, trebarnsmamma till tre tvåspråkiga döttrar och arbetar som barn och ungdomsledare hos Equmenia Söderhamn (Equmeniakyrkans barn- och ungdomsorganisation).

Speak Up! är ett samarbete mellan Equmenia Söderhamn, Rädda Barnen och Bilda.

Anmäl dig: https://www.bilda.nu/arr/1059885/speak-up-413612

Observera

Denna text publicerades första gången den 10 juni, 2020. Den kan därför innehålla information eller ståndpunkter som är inaktuella. Den finns tillgänglig på hemsidan för arkivändamål.


”Speak Up!” är en engelsk konversationskurs för ungdomar som vill träna på att prata engelska. Om du bor i Söderhamns kommun och läser på högstadiet eller gymnasiet är du välkommen att anmäla dig till ”Speak Up!”. Antalet platser är begränsade.

Vi möts på Equmeniagården måndagar till torsdagar kl.16-17 eller kl. 18-19 (beroende på vilken grupp du blir tilldelad) under vecka 32 och 33. Anmäl dig till Bilda eller direkt till Amanda på 070-971 06 85. Efter att vi har mottagit din anmälan får du mer information om vilken tid du har blivit tilldelad och annan viktig information.

Om vädret är fint kommer det också att finnas möjlighet att äta en enkel middag mellan de olika grupperna i trädgården bakom Equmeniakyrkan.

Alla deltagare som aktivt deltar i hela kursen kommer att få ett deltagarbevis som visar kursens innehåll.

Cirkelledare är Amanda Lennestål. Hon flyttade till Söderhamn från Sydney, Australien för två år sedan och har engelska som modersmål. Hon har skrivit kursen som vi kommer att använda. Hon är erfaren gruppledare, trebarnsmamma till tre tvåspråkiga döttrar och arbetar som barn och ungdomsledare hos Equmenia Söderhamn (Equmeniakyrkans barn- och ungdomsorganisation).

Speak Up! är ett samarbete mellan Equmenia Söderhamn, Rädda Barnen och Bilda.

Anmäl dig: https://www.bilda.nu/arr/1059885/speak-up-413612

”Speak Up!” är en engelsk konversationskurs för ungdomar som vill träna på att prata engelska. Om du bor i Söderhamns kommun och läser på högstadiet eller gymnasiet är du välkommen att anmäla dig till ”Speak Up!”. Antalet platser är begränsade.

Vi möts på Equmeniagården måndagar till torsdagar kl.16-17 eller kl. 18-19 (beroende på vilken grupp du blir tilldelad) under vecka 32 och 33. Anmäl dig till Bilda eller direkt till Amanda på 070-971 06 85. Efter att vi har mottagit din anmälan får du mer information om vilken tid du har blivit tilldelad och annan viktig information.

Om vädret är fint kommer det också att finnas möjlighet att äta en enkel middag mellan de olika grupperna i trädgården bakom Equmeniakyrkan.

Alla deltagare som aktivt deltar i hela kursen kommer att få ett deltagarbevis som visar kursens innehåll.

Cirkelledare är Amanda Lennestål. Hon flyttade till Söderhamn från Sydney, Australien för två år sedan och har engelska som modersmål. Hon har skrivit kursen som vi kommer att använda. Hon är erfaren gruppledare, trebarnsmamma till tre tvåspråkiga döttrar och arbetar som barn och ungdomsledare hos Equmenia Söderhamn (Equmeniakyrkans barn- och ungdomsorganisation).

Speak Up! är ett samarbete mellan Equmenia Söderhamn, Rädda Barnen och Bilda.

Anmäl dig: https://www.bilda.nu/arr/1059885/speak-up-413612

Läs mer >>