Equmenia Söderhamn

Är du sugen på läger? Att möta andra i blandade åldrar? Att utmanas utifrån Bibeln och din tro? Då har du chansen att vara med på vårt ”läger” Ensro ihop – isär. Vi ställer om det läger för alla åldrar som vi inte kan genomföra och kommer istället att göra en annan lösning d…

Observera

Denna text publicerades första gången den 11 juni, 2020. Den kan därför innehålla information eller ståndpunkter som är inaktuella. Den finns tillgänglig på hemsidan för arkivändamål.


Är du sugen på läger? Att möta andra i blandade åldrar? Att utmanas utifrån Bibeln och din tro? Då har du chansen att vara med på vårt ”läger” Ensro ihop – isär.

Vi ställer om det läger för alla åldrar som vi inte kan genomföra och kommer istället att göra en annan lösning där du kan vara med där du finns.

Anmälan?

Måste man anmäla sig? Ja, det måste man. Det är för att vi ska veta hur många vi blir och för att vi ska kunna skicka ut material till er. Anmälan ska vara inne senast 19 juni! Vi kommer också att rapportera detta genom studieförbundet Bilda och därför behöver vi era uppgifter.
Anmäl dig här!

Kostnad?

Kostar det nåt. Vårt förslag är att det kostar 20 kronor per person som är med. Då täcker vi de avgifter som blir för utskick och material. Avgiften kommer att kunna swishas in när lägret drar igång!

https://equmeniakyrkan.se/kalender/ensro-ihop-isar/

Är du sugen på läger? Att möta andra i blandade åldrar? Att utmanas utifrån Bibeln och din tro? Då har du chansen att vara med på vårt ”läger” Ensro ihop – isär. Vi ställer om det läger för alla åldrar som vi inte kan genomföra och kommer istället att göra en annan lösning d…

Läs mer >>