Equmeniakyrkan Söderhamn

Imorgon är det Tacksägelsedagen, och mitt i allt, mitt i svårigheterna, mitt i pandemin, vill vi ändå odla tacksamheten och hitta trosgläntorna också bland slyn. Och så ställer vi oss den lite udda men spännande frågan: Vad har blomkrukan, toapappersrullen och höstlöven gemensamt? Svar på den får du imorgon. ”Gud och godis” för barn och unga i Equmeniagården under gudstjänsten. Allt imorgon i Equmeniakyrkan kl. 11. Vi följer givetvis Folkhälsomyndighetens direktiv, håller avstånd och håller oss hemma om vi inte är helt friska. Väl mött i Equmeniakyrkan imorgon! Vi är glada och tacksamma för just dig!

Imorgon är det Tacksägelsedagen, och mitt i allt, mitt i svårigheterna, mitt i pandemin, vill vi ändå odla tacksamheten och hitta trosgläntorna också bland slyn. Och så ställer vi oss den lite udda men spännande frågan: Vad har blomkrukan, toapappersrullen och höstlöven gemensamt? Svar på den får du imorgon. ”Gud och godis” för barn och unga i Equmeniagården under gudstjänsten. Allt imorgon i Equmeniakyrkan kl. 11. Vi följer givetvis Folkhälsomyndighetens direktiv, håller avstånd och håller oss hemma om vi inte är helt friska. Väl mött i Equmeniakyrkan imorgon! Vi är glada och tacksamma för just dig!

Läs mer >>