Equmeniakyrkan Söderhamn

Idag och imorgon är det den ekumeniska höstkonferensen tillsammans med Kyrkorna i Söderhamn. Folkhälsomyndighetens direktiv och maxantal 50 gäller också här, och platser behöver förbokas. Vissa av samlingarna kan du även följa i webbsänd direktsändning via Norrtullkyrkan-Öppens kanaler. (Och bara för tydlighetens skull: detta innebär alltså ingen fysisk gudstjänst i Equmeniakyrkan nu på söndag!) Väl mött!

Idag och imorgon är det den ekumeniska höstkonferensen tillsammans med Kyrkorna i Söderhamn. Folkhälsomyndighetens direktiv och maxantal 50 gäller också här, och platser behöver förbokas. Vissa av samlingarna kan du även följa i webbsänd direktsändning via Norrtullkyrkan-Öppens kanaler. (Och bara för tydlighetens skull: detta innebär alltså ingen fysisk gudstjänst i Equmeniakyrkan nu på söndag!) Väl mött!

Läs mer >>