Equmeniakyrkan Söderhamn

Vi är ett folk på vandring. Och denna söndag bokstavligen talat. Varmt välkommen till Equmeniakyrkan. Söndag kl. 11 blir det pilgrimsvandring under ledning av Jörn Delvert och konstnär Mats Jonsson. Vid riktigt ruggigt väder blir det istället pilgrimsvandringsgudstjänst inne i kyrksalen. Väl mött oavsett! Självklart håller vi avstånd, respekterar Folkhälsomyndighetens direktiv och mår vi inte helt bra håller vi oss hemma.

Vi är ett folk på vandring. Och denna söndag bokstavligen talat. Varmt välkommen till Equmeniakyrkan. Söndag kl. 11 blir det pilgrimsvandring under ledning av Jörn Delvert och konstnär Mats Jonsson. Vid riktigt ruggigt väder blir det istället pilgrimsvandringsgudstjänst inne i kyrksalen. Väl mött oavsett! Självklart håller vi avstånd, respekterar Folkhälsomyndighetens direktiv och mår vi inte helt bra håller vi oss hemma.

Läs mer >>