Equmeniakyrkan Söderhamn

Tänk om Jesus hade fötts i det vikingatida Sverige! Nu på söndag predikar Hans-Ola Backelin om Kristi människoblivande – med en twist – utifrån sin spännande nya och tankeväckande bok, ”Jesus från Insjön”. Bokreleaseparty och möjlighet att köpa ditt eget ex efter gudstjänsten. (Överskott från bokförsäljningen stödjer församlingens viktiga arbete.) Söndag kl. 11 i Equmeniakyrkan Söderhamn. Missa inte!

Tänk om Jesus hade fötts i det vikingatida Sverige! Nu på söndag predikar Hans-Ola Backelin om Kristi människoblivande – med en twist – utifrån sin spännande nya och tankeväckande bok, ”Jesus från Insjön”. Bokreleaseparty och möjlighet att köpa ditt eget ex efter gudstjänsten. (Överskott från bokförsäljningen stödjer församlingens viktiga arbete.) Söndag kl. 11 i Equmeniakyrkan Söderhamn. Missa inte!

Läs mer >>