Equmeniakyrkan Söderhamn

Nu lyser det Advent i Equmeniakyrkan. För tidigt kan någon tycka, men vi tycker att allt är tillåtet 2020! Låt oss lysa upp vinternatten och göra det riktigt vackert och Adventsmysigt hemma – allra helst nu när vi inte ska blanda oss med varandra utan hålla oss hemma i mycket större utsträckning. Sätt rent av på lite Advents- och julmusik om du så vill. Varför inte också dela med dig av ditt #adventsmys sen här nedanför i kommentarsfältet?

Nu lyser det Advent i Equmeniakyrkan. För tidigt kan någon tycka, men vi tycker att allt är tillåtet 2020! Låt oss lysa upp vinternatten och göra det riktigt vackert och Adventsmysigt hemma – allra helst nu när vi inte ska blanda oss med varandra utan hålla oss hemma i mycket större utsträckning. Sätt rent av på lite Advents- och julmusik om du så vill. Varför inte också dela med dig av ditt #adventsmys sen här nedanför i kommentarsfältet?

Läs mer >>