Equmeniakyrkan Söderhamn

Måste man vara halvgalen konspirationsteoretiker för att läsa Uppenbarelseboken? Eller blir man det? Hur ligger det egentligen till med de där koderna, siffertalen, monstren och plågorna? Går det att läsa Uppenbarelseboken på vettigt och ansvarsfullt sätt utan att bli mörkrädd? I så fall, hur? Vardagsbibelskolan Bibel, bön och bröd inbjuder till ett öppet digitalt seminarium och samtal nu på mån kväll där vi i alla fall skrapar på ytan kring några av dessa frågeställningar. Nyfiken? Skicka oss ett meddelande så får du länk och information. Sen gör Bibel, bön och bröd terminsstart nu på torsdag kl 10.00.

Måste man vara halvgalen konspirationsteoretiker för att läsa Uppenbarelseboken? Eller blir man det? Hur ligger det egentligen till med de där koderna, siffertalen, monstren och plågorna? Går det att läsa Uppenbarelseboken på vettigt och ansvarsfullt sätt utan att bli mörkrädd? I så fall, hur? Vardagsbibelskolan Bibel, bön och bröd inbjuder till ett öppet digitalt seminarium och samtal nu på mån kväll där vi i alla fall skrapar på ytan kring några av dessa frågeställningar. Nyfiken? Skicka oss ett meddelande så får du länk och information. Sen gör Bibel, bön och bröd terminsstart nu på torsdag kl 10.00.

Läs mer >>