Equmeniakyrkan Söderhamn

Måste man vara halvgalen konspirationsteoretiker för att läsa Uppenbarelseboken? Eller blir man det? Går det att läsa Uppenbarelseboken på vettigt och ansvarsfullt sätt utan att bli mörkrädd? I så fall, hur? Vardagsbibelskolan Bibel, bön och bröd inbjuder till ett öppet digitalt seminarium och samtal nu på mån kväll där vi i alla fall skrapar på ytan kring några av dessa frågeställningar. Nyfiken? Kom med! Skicka oss ett meddelande så talar vi om hur! (Rättelse: i en tidigare version stod det fel datum, men det är alltså nu på MÅNDAG den 18:e januari som avses!)

Måste man vara halvgalen konspirationsteoretiker för att läsa Uppenbarelseboken? Eller blir man det? Går det att läsa Uppenbarelseboken på vettigt och ansvarsfullt sätt utan att bli mörkrädd? I så fall, hur? Vardagsbibelskolan Bibel, bön och bröd inbjuder till ett öppet digitalt seminarium och samtal nu på mån kväll där vi i alla fall skrapar på ytan kring några av dessa frågeställningar. Nyfiken? Kom med! Skicka oss ett meddelande så talar vi om hur! (Rättelse: i en tidigare version stod det fel datum, men det är alltså nu på MÅNDAG den 18:e januari som avses!)

Läs mer >>