Equmeniakyrkan Söderhamn

Ekumenisk Taizébön från Equmeniakyrkan Söderhamn under den ekumeniska böneveckan. Kom med, be, sjung de fantastiska, lugna, meditativa sångerna från Taizékommuniteten i Frankrike, och låt själen vila ut denna torsdagkväll. Medverkar gör Eva Björk, kyrkomusiker i Svenska Kyrkan Söderhamn-Sandarne pastorat, Erik Björk och Linda Färnstrand samt Erik Lennestål, pastor Equmeniakyrkan Söderhamn. Och så DU själv så klart som ska känna dig helt fri att delta på det sätt som känns naturligt där just du är. Gud välsigne dig!

Ekumenisk Taizébön från Equmeniakyrkan Söderhamn under den ekumeniska böneveckan. Kom med, be, sjung de fantastiska, lugna, meditativa sångerna från Taizékommuniteten i Frankrike, och låt själen vila ut denna torsdagkväll. Medverkar gör Eva Björk, kyrkomusiker i Svenska Kyrkan Söderhamn-Sandarne pastorat, Erik Björk och Linda Färnstrand samt Erik Lennestål, pastor Equmeniakyrkan Söderhamn. Och så DU själv så klart som ska känna dig helt fri att delta på det sätt som känns naturligt där just du är. Gud välsigne dig!

Läs mer >>