Equmeniakyrkan Söderhamn

Denna söndag firar vi ekumenisk bönegudstjänst från den vackra medeltidskyrkan i Söderala med temat ”Bli kvar i min kärlek” (Joh. 15:9). Medverkar gör personal och medlemmar från Söderala pastorat och Equmeniakyrkan Söderhamn. Men det är du som med din längtan och dina böner som bär gudstjänsten. Vi ber också särskilt och tänder ljus för alla kyrkor i vår stad. Kom och var med där du är! Sändningen börjar här på vår Facebook-sida sön 24/1 kl. 11.00. Varmt välkommen!

Denna söndag firar vi ekumenisk bönegudstjänst från den vackra medeltidskyrkan i Söderala med temat ”Bli kvar i min kärlek” (Joh. 15:9). Medverkar gör personal och medlemmar från Söderala pastorat och Equmeniakyrkan Söderhamn. Men det är du som med din längtan och dina böner som bär gudstjänsten. Vi ber också särskilt och tänder ljus för alla kyrkor i vår stad. Kom och var med där du är! Sändningen börjar här på vår Facebook-sida sön 24/1 kl. 11.00. Varmt välkommen!

Läs mer >>