Equmeniakyrkan Söderhamn

Nu på söndag samlas vi åter till Zoomgudstjänst kl. 11. Detaljerna om hur ser du i vanlig ordning i en av bilderna. Vi får den här helgen också stifta bekantskap med David Arwe från Arbrå som studerar till pastor i Equmeniakyrkan och gör sin praktik här hos oss. Erik predikar, och David delar några tankar och lite av sin berättelse och vad det betyder att Gud ser oss (liksom Hagar) och att vi även vi kan få se Gud. Senare under våren kommer vi också att få höra David predika, kanske rent av också sjunga, dansa och spela. Som vanligt vet man aldrig vad som kan hända – men det riskerar att bli bra! 😉 Väl mött på söndag på skärmen eller i telefonluren!

Nu på söndag samlas vi åter till Zoomgudstjänst kl. 11. Detaljerna om hur ser du i vanlig ordning i en av bilderna. Vi får den här helgen också stifta bekantskap med David Arwe från Arbrå som studerar till pastor i Equmeniakyrkan och gör sin praktik här hos oss. Erik predikar, och David delar några tankar och lite av sin berättelse och vad det betyder att Gud ser oss (liksom Hagar) och att vi även vi kan få se Gud. Senare under våren kommer vi också att få höra David predika, kanske rent av också sjunga, dansa och spela. Som vanligt vet man aldrig vad som kan hända – men det riskerar att bli bra! 😉 Väl mött på söndag på skärmen eller i telefonluren!

Läs mer >>