Equmeniakyrkan Söderhamn

Kom med på Purimfest imorgon tillsammans med vardagsbibelskolan Bibel, bön och bröd. Vi läser Ester och firar att Gud verkar också i det fördolda. Vill och törs du kan du baka Hamantaschen (fråga oss efter recept) och ha gärna lite fika, en mask eller peruk och lite allmänna festligheter närma till hands så ses vi som vanligt via Zoom (bit.ly/soderhamnEK) nu på torsdag kl. 10.00. Varmt välkommen!

Kom med på Purimfest imorgon tillsammans med vardagsbibelskolan Bibel, bön och bröd. Vi läser Ester och firar att Gud verkar också i det fördolda. Vill och törs du kan du baka Hamantaschen (fråga oss efter recept) och ha gärna lite fika, en mask eller peruk och lite allmänna festligheter närma till hands så ses vi som vanligt via Zoom (bit.ly/soderhamnEK) nu på torsdag kl. 10.00. Varmt välkommen!

Läs mer >>