Equmeniakyrkan Söderhamn

Nu på söndag, Marie Bebådelsedag, firar vi en spännande och annorlunda våffelgudstjänst tillsammans på håll. Du lagar din egen våffellagg, så gräddar vi våfflor tillsammans och så samlas kring bordet – en enda våffelsmet, en enda mänsklighet. Vi är alla delaktiga, Erik delar också några tankar och Miriam delar lite ljuva toner med oss alla, var och en framför sin skärm. Välkommen! Kom med på bit.ly/soderhamnEK eller ring in till 08-50 50 08 28, därefter 7829896758#, #. Väl mött!

Nu på söndag, Marie Bebådelsedag, firar vi en spännande och annorlunda våffelgudstjänst tillsammans på håll. Du lagar din egen våffellagg, så gräddar vi våfflor tillsammans och så samlas kring bordet – en enda våffelsmet, en enda mänsklighet. Vi är alla delaktiga, Erik delar också några tankar och Miriam delar lite ljuva toner med oss alla, var och en framför sin skärm. Välkommen! Kom med på bit.ly/soderhamnEK eller ring in till 08-50 50 08 28, därefter 7829896758#, #. Väl mött!

Läs mer >>