Equmeniakyrkan Söderhamn

”Kristus är uppstånden, ja, han är sannerligen uppstånden!!!” Glädjefylld påskdagsgudstjänst tillsammans med oss i Equmeniakyrkan Söderhamn. Betraktelse och den femtonde stationen i korsvandringen tillsammans med pastor Erik (de 1:a-14:e stationerna kan du ta del av i vår långfredagsgudstjänst). Musik och sång tillsammans med Marika Dahlbäck, Anders Åkered, Annica Halén, Sverker & Kerstin Åkered, Simon Backelin och Eva Björk. Vi får också en speciell videohälsning från SIRA-skolan i Betlehem och Jeriko. Glad påsk!

”Kristus är uppstånden, ja, han är sannerligen uppstånden!!!” Glädjefylld påskdagsgudstjänst tillsammans med oss i Equmeniakyrkan Söderhamn. Betraktelse och den femtonde stationen i korsvandringen tillsammans med pastor Erik (de 1:a-14:e stationerna kan du ta del av i vår långfredagsgudstjänst). Musik och sång tillsammans med Marika Dahlbäck, Anders Åkered, Annica Halén, Sverker & Kerstin Åkered, Simon Backelin och Eva Björk. Vi får också en speciell videohälsning från SIRA-skolan i Betlehem och Jeriko. Glad påsk!

Läs mer >>