Equmeniakyrkan Söderhamn

“Här finns vatten. Är det något som hindrar att jag blir döpt?” Svaret på den frågan är ganska säkert nej!

Vi har redan tre anmälda dopkandidater till nu på söndag, dopgudstjänst i Equmeniakyrkan kl. 11, och även plats för fler. Hör av dig om du också vill låta döpa dig. Och, oavsett vad, kom och var med och fira denna högtidsdag tillsammans! Varmt välkommen! 💦 ❤️ ⛪️

Observera

Denna text publicerades första gången den 7 juli, 2021. Den kan därför innehålla information eller ståndpunkter som är inaktuella. Den finns tillgänglig på hemsidan för arkivändamål.

“Här finns vatten. Är det något som hindrar att jag blir döpt?” Svaret på den frågan är ganska säkert nej!

Vi har redan tre anmälda dopkandidater till nu på söndag, dopgudstjänst i Equmeniakyrkan kl. 11, och även plats för fler. Hör av dig om du också vill låta döpa dig. Och, oavsett vad, kom och var med och fira denna högtidsdag tillsammans! Varmt välkommen! 💦 ❤️ ⛪️

Läs mer >>