Namnet – semifinal!

Observera

Denna text publicerades första gången den 13 september, 2010. Den kan därför innehålla information eller ståndpunkter som är inaktuella. Den finns tillgänglig på hemsidan för arkivändamål.

Sitter återigen på tåg till Sthlm och denna gång är det för att träffa samfundsledare och equmenia, samtala med equmenias ordförande Patric Forsling över en lunch och därefter träffa SMK´s kommunikationschef Görel som till och med är nyare än jag på jobbet… Ser helt enkelt ut att bli en bra dag!
När fortfarande en stilla förhoppning att hinna hem till GBG för derbyt Blåvitt – GAIS. Vi får väl se…

Annars är veckan ganska fulltecknad Lidköping och Tibro på tisdag, Borås på onsdag och Falun på torsdag och Alingsås på söndag.

Nu drar också semifinalen av namnomröstningen igång. Se till att rösta även om inte ditt favoritnamn är med på listan – för, som Uffe Lundell säger, ”En inställd spelning är också en spelning”. Om nu det är ett applicerbart citat… Men bra sagt är det. Tror jag.
De är de tre högs placerade namnen i förra omröstningen här på denna blogg som nu möts i en semifinal.
Sen blir det final… Oj, va spännande!

/L