havet-startsidan

Region Väst

Välkommen till region Väst

region väst karta

I region Väst hittar du församlingar och föreningar inom Equmenia som ligger i Dalsland, Halland och Västra Götaland. Tillsammans bygger vi en kyrka där mötet med Jesus förvandlar – mig, dig och världen.

Kontaktuppgifter

Besöksadress
Equmeniakyrkan
Parkgatan 4
411 38 Göteborg

Telefon: 031-35 11 810

Elin Alm, regional kyrkoledare Region Väst

Elin Alm

Regional kyrkoledare, Region Väst

08-580 031 23

0765-01 17 12

elin.alm@equmeniakyrkan.se

Johanna Bjurenstedt

Johanna Bjurenstedt

Församlingsutvecklare Region Väst Projektledare temagrupp barn/familj Equmeniakyrkan

08-580 031 06

0721-43 28 70

johanna.bjurenstedt@equmeniakyrkan.se

Maria Lorentzon

Administratör Region Väst

031-351 18 10

maria.lorentzon@equmeniakyrkan.se

mikael-nilsson-personal

Mikael Nilsson

Församlingsutvecklare Region Väst Handläggare Medarbetarenheten

0765-01 17 83

mikael.nilsson@equmeniakyrkan.se

peter-baric-2023

Peter Baric

Vik. Föreningsutvecklare Region Väst

peter.baric@equmenia.se

sandra-wristel

Sandra Wristel

Föreningsutvecklare Region Väst

sandra.wristel@equmenia.se

Skander Kurtin

Skander Kurtin

Regionsamordnare Equmenia Väst

0769-47 54 10

skander.kurtin@equmenia.se

Ulrika Magnusson

Församlingsutvecklare Region Väst

ulrika.magnusson@equmeniakyrkan.se