Gemensam Framtid Live!

Observera

Denna text publicerades första gången den 6 september, 2011. Den kan därför innehålla information eller ståndpunkter som är inaktuella. Den finns tillgänglig på hemsidan för arkivändamål.

Nu sänder Gemensam Framtid veckovisa webbteveutsändningar! Du kan se dem här på hemsidan, live eller i efterhand.

Förhoppningsvis kan vi genomföra dessa sändningar tillsammans med dig som tittar. Vi hoppas kunna skapa en känsla av närhet och engagemang till Gemensam Framtid och detta får vara en del av det. Se och delta, fråga och engagera er. Använd gärna chatt-funktionen i visningsfönstret, eller hashtaggen #gfram på Twitter under livesändningen om du vill ha frågor besvarade direkt under sändning. Du kan också mejla dina frågor i förväg till  live@gemensamframtid.se

Vi påminner alltid på Facebook när det börjar dra ihop sig till ny sändning. Du gillar väl Gemensam Framtid på Facebook? Du hittar vår sida här >

.
PowerPoint-presentationen om Gemensam Framtids organisation som Lasse talar om i sändningen hittar du här >

Nästa sändning blir på tisdag 13/9. Vi återkommer med exakt tid!