Nyhetsbrev, Region Öst – Mars 2020

Nu har ett nyhetsbrev skickats ut från regionen till våra församlingar och föreningar. Nyhetsbrevet sänds ut via mail ca 4 gånger per år och lyfter då kommande arrangemang, utbildningar och andra viktiga datum. Mycket spännande och roligt händer framöver i vår region!

Har du inte fått nyhetsbrevet finns det att se här: 

Obs – notera att många uppgifter i detta nyhetsbrev nu är inaktuella eller felaktiga pga. rådande omständigheter med Corona.

Vill du få nyhetsbrevet?

Om du är intresserad av att få kommande nyhetsbrev via mail, kontakta vik. administratör Jonna Lindroth på:
jonna.lindroth@equmeniakyrkan.se

Om du är anställd eller förtroendevald ska du få nyhetsbrevet automatiskt, om så inte sker beror det på att församlingen eller föreningen har ouppdaterade uppgifter i Repet. Ändra i så fall där, så får ni nästa nyhetsbrev. Hör av till Jonna Lindroth (jonna.lindroth@equmeniakyrkan.se) om ni har några frågor!