Tipsbank med bönerundor mm.

Många föreningar och församlingar har nu gjort olika typer av vandringar, i form av gudstjänster, bönevandringar, tipsrundor mm. Vi har fått önskemål att försöka samla ihop materialet så att man kan få ta del av andras.

Därför har vi skapat en Googledrivemapp där de som vill kan lägga till och hämta material. Här nedanför finns en beskrivning hur man gör.

Här kommer du till mappen!

Lägga till material

Man ansvarar själv för att lägga till materialet. Ha så tydligt namn som möjligt på dokumentet så att man förstår vad det innehåller. När du är inne i mappen, klicka på + Nytt, uppe till vänster. Välj därefter filuppladdning och leta sedan rätt på den fil du vill ladda upp.

Spara/ladda ner material

Öppna det dokument du vill ladda ner. Längst uppe till höger finns en Ladda ner (pil neråt). Klicka där och välj var du vill spara dokumentet på din dator.

Vi förbehåller oss rätten att ta bort olämpligt material.